Adventní inspirace - Vánoční hvězda z papíru

1. advetní neděle - vánoční hvězda z papíru

S první adventní nedělí jsme pro Vás připravili návod na výrobu vánoční dekorace z papíru, kterou si můžete zútulnit zdi nebo okna vašeho vánočního království.

První adventní neděle započala tu pravou vánoční atmosféru. Ve vzduchu je cítit vůně mandarinek, okna už pomalu zdobí hřejivá světýlka a všichni zapalujeme první svíčku na adventním věnci. Pokud ale teprve připravujete vánoční výzdobu nebo máte pocit, že vaše výzdoba není ještě úplně kompletní a chtěli byste ji dovést k dokonalosti, věřím, že tyto hvězdy z papíru vám v tom jistě pomohou.

Velikost hvězdy ovlivníte velikostí zvoleného papíru, čím větší pruh papíru, tím větší bude Vaše hvězda.

Co budete potřebovat?

  • Papír (nejlépe oboustranný, potištěný nebo jednobarevný, my použili naše balicí papíry)
  • Nůžky
  • Šňůrku (pokud nechcete, aby byl provázek viditelný a působilo to tak, že lampiony létají ve vzduchu, tak můžete použít vlasec. Pokud chcete, aby byla šňůrka vidět, vyberte stuhu, provázek nebo šňůrku dle libosti)
  • Oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo

 

 1) Na zvoleném listu papíru si nejdříve narýsujte a poté vystřihněte pruh papíru. Delší strana bude mít délku 2x větší než je kratší strana (po přeložení by vznikl čtverec).

IMG_5350 (1) 

 2) Z vystřiženého proužku papíru vytvořte harmoniku, kterou začnete skládat od kratší strany. Snažte se, abyste harmoniku přeložili vždy co nejpřesněji.

IMG_5358

 3) Po složení harmoniku přeložte napůl a přímo v místě přepůlení uvažte šňůrku, která bude dostatečně dlouhá pro zavěšení na požadované místo (třeba na okno nebo na strop).

IMG_5363

4) Když harmoniku složíte napůl, tak abyste měli všechny konce papíru v jednom archu, můžete konce libovolně zastřihnout. Hvězda může mít cípy zaoblené, špičaté nebo hranaté, nebojte se experimentovat.

IMG_5366

 5) Na konce harmoniky naneste lepidlo nebo oboustrannou lepicí pásku a spojte s protilehlou stranou, tak aby vznikla hvězda.

IMG_5367

 6) Tadá! Vaše vánoční hvězda je hotová. :-)

IMG_5369 

Tip: Nebojte se kombinovat vzory papírů a různé velikosti hvězd. My osobně jsme hvězdy použili jako dekoraci na okno a na strop v naší prodejně. 

Když se s námi budete chtít podělit o své krásné výtvory, sdílejte je s námi na svých sociálních sítích, moc rádi se pokocháme. :-) Již za týden se můžete těšit na návod na papírovou mašli, která přivede Vaše dárečky k dokonalosti. 

Krásný a především klidný Advent Vám za ePiPí přeje Adéla.