Hra Země, město - Příroda

Kód: 4478
Novinka
Značka: ePiPí
190 Kč 157,02 Kč bez DPH
Skladem

Společenská hra Země, město, ... tak jak ji ještě neznáte. Vylepšená a ještě zábavnější forma klasické verze této oblíbené hry.  Trhací blok, velikost A5, 50 listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společenskou hru Země, město zná snad každý z nás. Tutot variantu jsme pro vás ale ještě vylepšili a maličko zkomplikovali! :-) Hra z názvem Země, město "Příroda" v sobě totiž ukrývá úplně nová témata a stává se tak i mnohem náročnější. Témata, která ve hře najdete jsou: Co najdeš v lese?, Zvíře ve vzduchu, Zvíře na souši, Hory a vodstvo, Rostlina.

Pro svou rychlou přípravu a jednoduchá pravidla je hra Země, město skvělou volbou pro chvilky zábavy s přáteli a rodinou, na cesty, nebo jako veselý a originální dárek pro milovníky her. Hra je vytvořena formou trhacího bloku o velikosti A5 s krycím listem a má celkem 50 listů, které se dají jednoduše vytrhnout. Na každé stránce je 14 řádků, tedy prostor pro 14 kol.

V herním bloku naleznete také pravidla hry s detailním popisem hry i bodování.

Pravidla hry: Hra začíná určením písmene, kterým musí začínat všechna slova v řádku. Jeden z hráčů si v duchu říká písmenka abecedy a jiný hráč ho dle svého uvážení zastaví. Hra začíná hned jakmile hráč vyřkne písmenko, u kterého se zastavil. Hráči do každého sloupce jednoduše vpisují slova začínající na zvolené písmeno. Kolo končí v momentě, kdy má některý z hráčů vyplněné všechny sloupečky v řádku a oznámí to soupeřům slovem STOP. Na konci každého kola si hráči navzájem porovnávají svá slova a udělují si body.

Bodování: V případě, že hráč stihl vepsat slovo jako jediný ze všech hráčů, má 20 bodů. Pokud mají vyplněné slovo všichni hráči a slova se liší, má každý 10 bodů. V případě, že mají hráči slova vyplněná a shodují se, mají pouze 5 bodů. Pokud některý z hráčů nestihl vepsat slovo do sloupečku, nezískává žádný bod. Součet bodů v řádku se vpisuje do posledního sloupečku s názvem BODY.

Pojmy: 

Co najdeš v lese - zvířátka, rostliny, další živé organismy, zvířecí obydlí, nejrůznější plody …

Zvíře ve vzduchu - všichni živočichové, co jsou schopni se pohybovat vzduchem, tzn. ptáci, hmyz, někteří savci apod.

Zvíře na souši - všechna zvířata, která nenajdeme primárně ve vodě nebo ve vzduchu

Hory a vodstvo - pohoří, hory, skály, vrcholky, významné kopce, řeky, moře, oceány, rybníky, potoky, jezera, přehrady

Rostlina - květiny, stromy, keře, mechy, vodní rostliny, sukulenty atd. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry
Hmotnost: 0.292 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: