Prázdný

Celkem: 0 Kč

Doprava zdarma

Často kladené otázky

Všeobecné

Teplota a oblečení

Návod na správný výběr spacího pytle najdete v následující tabulce.

Okolní teplota °CGo Go pytelZimní Go Go pytelSpací pytel Cocooi
27 Nic Použijte standardní Go Go pytel Nic
26 Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
Použijte standardní Go Go pytel Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
22 Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
Nic Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
20 Jediná vrstva
Body s douhým rukávem
Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
Jediná vrstva
Body s douhým rukávem
18 Dvě vrstvy
Body s krátkym rukávem
Druhá vrstva s dlouhým rukávem
Jediná vrstva
Body s krátkym rukávem
Dvě vrstvy
Body s krátkym rukávem
Druhá vrstva s dlouhým rukávem
17 Dvě vrstvy oblečení s dlouhým rukávem Dvě vrstvy
Body s krátkym rukávem
Druhá vrstva s dlouhým rukávem
Dvě vrstvy oblečení s dlouhým rukávem
16 Použijte zimní spací pytel Dvě vrstvy oblečení s dlouhým rukávem Použijte zimní spací pytel
Doporučená teplota pokoje pro děti je v rozmezí 18-20°C

Spací pytle Go Go v standardní hmotnost / Cocooi spací pytel

Ideální pro celoroční použití, doma i na dovolené v zahraničí, ve dne i v noci. Vhodné pro pokojovou teplotu 17 až 27 ° C ( 64 - 80 ° F) Tog: 0,7 – 1,7 (Tog je britské hodnocení tepelného odporu textilií – bližší informace najdete v sekci "Co je to hodnocení TOG"

Zimní spací pytel Go Go

Ideální pro celoroční použití s pokojovou teplotou od 16 až 20 ° C / 60 - 64,4 ° F (Tog: 4/01-3/02). Nedoporučujeme používat v průběhu teplého léta.

Po zakoupení spacího pytle doporučuje krátkodobé pozorování dítě v průběhu spánku na břiše a za krkem, zda není příliš teplé nebo studené. Dle výsledku přizpůsobte teplotu v pokoji, případně vyměňte spací pytel dle tabulky.

Jak se starat o produkty z merino vlny

Vždy postupujte dle pokynů na obalu! Merino oděvy perte v šetrných pracích prostředcích, doporučujeme prací prostředky pro citlivou pokožku nebo prací prostředky určené pro dětskou pokožku. Produkty z merino vlny lze prát v pračce při teplotě do 30 ° C, při nastavení jemného cyklu. Oděvy by neměly být před praním nasáklé, neperte je v horké vodě, nebělte. Oblečení vysušte ve stínu mimo dosah přímého slunečního záření, spací pytle doporučujeme sušit na vodorovné ploše vyrovnané do požadovaného tvaru. Žehličku při žehlení nastavte na nejnižší stupeň nebo na teplotu pro jemné prádlo.

Spací pytle Cocooi a Go Go

 1. zip před praním zapněte,
 2. teplotu pračky nastavte na 30 ° C maximálně, případně nastavte cyklus ručního praní nebo praní jemného prádla,
 3. používejte pouze prací prostředky určené na praní vlny,
 4. NEPOUŽÍVEJTE sušičku,
 5. nepoužívejte bělidla, klasické mýdlo, aviváž nebo agresivní prací prostředky vhodné na hodně znečistěné prádlo,
 6. v případě, že potřebujete spací pytel vyprat ručně a pak použít pračku, spací pytel před tím důkladně zbavte vody,
 7. na vyždímání používejte nižší otáčky,
 8. nesušte na přímém slunci.

Ostatní merino oblečení

 1. perte ručně nebo v pračce nastavte cyklus ručního praní nebo praní jemného prádla,
 2. používejte prací prostředky určené na praní vlny,
 3. perte maximálně při teplotě do 30 ° C,
 4. při ždímaní používejte nižší otáčky,
 5. tmavé barvy perte samostatně,
 6. NEPOUŽÍVEJTE sušičku,
 7. nepoužívejte bělidla, klasické mýdlo, aviváž nebo agresivní prací prostředky vhodné na hodně znečistěné prádlo,
 8. prádlo sušte ve stínu, mimo dosahu přímého slunce,
 9. při žehlení používejte nejnižší stupeň, případně nastavte teplotu na žehlení jemného prádla.

Oblečení z organické bavlny

 1. před praním otočte oblečení naruby,
 2. perte maximálně při teplotě do 30 ° C,
 3. perte ručně nebo v pračce nastavte cyklus ručního praní nebo praní jemného prádla,
 4. používejte prací prostředky určené na praní vlny,
 5. nepoužívejte bělidla, klasické mýdlo, aviváž nebo agresivní prací prostředky vhodné na hodně znečistěné prádlo,
 6. při ždímaní používejte nižší otáčky,
 7. lze sušit v sušičce nebo ve stínu, mimo dosahu přímého slunce,
 8. při žehlení používejte nejnižší stupeň, případně nastavte teplotu na žehlení jemného prádla.

Co je to hodnocení TOG?

Britský "TOG" hodnota je mezinárodní standard pro měření tepelné účinnosti všech tkanin (jak dobře Vás tkanina udrží v teple). Hodnocení TOG popisuje teplo nebo "tepelný odpor" z textilie a je používán ve Velké Británii k popisu úrovně tepla přikrývky a spacího pytle.

Merino vlna

Proč se Merinu říká "zázračné vlákno"?

Merino je známé jako zázračné vlákno, díky své přirozené schopnosti regulovat tělesnou teplotu. Je proto vhodné i pro nedonošené děti a novorozence s nízkou porodní hmotnosti. Studie novorozenců v porodnici v Cambridge ve Velké Británii, zjistila, že děti v oblečení z merino vlny usínají snadněji, spí klidněji, klidně jedly a přibíraly rychleji. Merino vlna také přirozeně zabraňuje nahromadění zápachu, takže prádlo se nemusí často prát . Oblečení z Merino vlny je proto vhodné vlákno pro pro děti s kožními alergiemi a ekzémy, protože nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku.

Mé dítě má citlivou kůži / alergii – bude ho oblečení z merino vlny dráždit?

Merino je známé jako zázračné vlákno, díky své přirozené schopnosti regulovat tělesnou teplotu. Je proto vhodné i pro nedonošené děti a novorozence s nízkou porodní hmotnosti. Studie novorozenců v porodnici v Cambridge ve Velké Británii, zjistila, že děti v oblečení z merino vlny usínají snadněji, spí klidněji, klidně jedly a přibíraly rychleji. Merino vlna také přirozeně zabraňuje nahromadění zápachu, takže prádlo se nemusí často prát . Je proto vhodné vlákno pro pro děti s kožními alergiemi a ekzémy, protože nedráždí i tu nejcitlivější pokožku.

Není v oblečení z merino vlny v teplých dnech příliš horko?

Merino přirozeně reguluje tělesnou teplotu. Dýchá a odstraňuje vlhkost pryč od kůže vašeho dítěte a uvolňuje ho do atmosféry. Syntetická vlákna tuto schopnost nemají a zadržují vlhkost na pokožce. Podívejte se na našeho průvodce teplotami a získejte potřebné informace k správnému výběru spacího pytle.

Získavání merino vlny

Zachování vysokých standardů a dobrých životních podmínek zvířat je nezbytnou součástí hodnot Merino Kids ™ a proto používáme na výrobu oblečení "etickou vlnu". Z tohoto důvodu se snažíme rozvíjet vztahy s farmáři, kteří sdílejí naše základní hodnoty.

Merino Kids ™ používá na výrobu oblečení merino vlnu, která pochází z ovcí, které nebyly „mulesed“ z Nového Zélandu a z Austrálie z Bally Glunin parku, který obdržel řadu ocenění za svůj přístup k dobrým životním podmínkám zvířat a hospodaření s půdou.

Merino Kids ™ je hrdým partnerem s The Woolmark Company.

Proč používat Merino, proč je Merino lepší v porovnání s jinými materiály např se syntetickou tkaninou?

Moderní věda stále nemůže napodobit úžasné a přirozené vlastnosti jemného vlákna merino vlny. Merino vlákno je hrubé jako desetina tloušťky lidského vlasu, je velmi jemné a produkuje miliony drobných vzduchových kapes, které udržují teplotu v průběhu chladnějších nocí.

Teplota vzduchu v dětském pokoji může kolísat ze dne na den, zejména během časných ranních hodin . Novorozenci se často probudí příliš horký nebo příliš studený, protože se u nich schopnost regulovat teplotu ještě vyvíjí. Pouze merino vlákno má pozoruhodnou schopnost regulovat tělesnou teplotu. Když teplota v místnosti klesne, teplo udržuje kolem těla a novorozenci není zima. Když pokojové teplo stoupá uvolňuje nadměrné tělesné teplo a vlhkost, vytváří perfektní mikroklima kolem jeho těla.

Merino tkanina snadno absorbuje pot a uvolňuje ho do vzduchu, Vaše dítě se nepřehřívá a neprobouzí zpocené. Testy prováděné ústavem pro vědecký a průmyslový výzkum ( CSIRO ) v Austrálii ukázal, že merino tkanina má úžasnou schopnost absorbovat tekutinu - až do 35% své vlastní váhy - v porovnání se syntetickými látkami, u kterých je to kolem 1 %. Takže, u syntetických vláken se může zdát, že vlákna udržují teplo, ale nedýchají, co znamená, že se Vaše dítě bude potit. Vytváří se vlhké prostředí, kde mají bakterie větší šanci na přežití, co může u novorozenců a dětí způsobovat kožní problémy. Bavlna v porovnání se syntetickou tkaninou není tak špatná, obvykle absorbuje vlhkost až do 24% své vlastní hmotnosti. Nicméně, bavlna vlhkost neuvolňuje dostatečně a děti se budí vlhké a cítí chlad z potu.

Produkty Cocooi

Co je zvláštního na Cocooi zavinovačce?

Cocooi zavinovačka je vyrobena z nejlepší čisté nebělené merino vlny a proto je vhodná hlavně pro novorozence. Merino vlna je velmi jemná, měkká a hladká, proto je vhodná pro jemnou kůži novorozence. Je přirozeně prodyšná, což je velmi účinný regulátor teploty. Ideální pro jakékoliv roční období. Merino vlna pochází z Nového Zélandu, je luxusně měkké a 100 % přírodní, vhodná hlavně pro děti s alergiemi, ekzémy a velmi citlivou pokožkou.

Merino vlákno má přirozenou pružnost, která umožňuje v případě potřeby oblečení natáhnou bez obav, že tkanina zůstane vytahaná. Přirozeně se vrátí do své původní velikosti. Z těchto důvodů zavinovačka Cocooi poskytuje ideální prostředí pro spánek novorozence v každém ročním období . Patentovaný design Cocooi ™ umožňuje zavinout do měkké merino tkaniny dítě bez obav hned po narození. Přirozená regulační schopnost merino vlny zabezpečí novorozenci teplo v chladnějším období a pomůže odvádět vlhko pryč od pokožky v teplejším období.

Oceněný design

Merino Kids ™ Cocooi ™ produktům byla udělena pečeť „Vynikající kvalitní design“ v roku 2008 na mezinárodním fóru Product Design Awards a taky cena Red Dot Design Awards, která patří k největším a nejznámějším designérským soutěžím na světě.

Jak správně zavinou dítě do Cocooi zavinovačky?

Cocooi ™ zavinovačka umožňuje zavinout miminko rychle, jemně a bezpečně v pouhých třech snadných krocích. Jednoduše umístíte nohy dítěte do vaku na nohy, pak zabalte krátké křídlo přes rameno dítěte a ruku, druhé křídlo taky přes rameno a ruku, obtočte kolem dítěte dvakrát, zastrčte a dítě je pohodlně zavinuté.

Jak pomalu přecházet ze zavinovačky Cocooi do spacího pytle?

Jakmile se Vaše dítě začíná vice pohybovat v Cocooi zavinovačce a máte pocit, že jeho pohyby jsou přirozené a ne trhavé je ten pravý čas pomalu přejít na spaní v spacím pytli. To se obvykle stane mezi 8-12 týdnem. Doporučujeme nejdřív nechat venku ručičku, pak obě a tak postupně i ramínka, až na konec zůstanou v zavinovačce jenom nohy. Tyto kroky dělejte v rozestupu 1-2 týdnů, ve třech měsících můžete začít používat spací pytel. Některé děti budou přecházet rychleji, záleží na pohyblivosti dítěte. Pokud je Vaše dítě v zavinovačce pořád spokojeno, nechte ho tam, až z ní úplně vyroste, merino vlna je pružná a proto můžete zavinovačku používat i déle než do 3 měsíců.

Jaký je rozdíl mezi Cocooi spacím pytlem a pytlem Go Go?

Spací pytel Cocooi ™ byl vyvinut speciálně pro novorozence až do tří měsíců věku. Používáme dvě vrstvy 100% jemné merino vlny. Tkanina se kříží pod krkem na prsou a nepoužívají se zde žádné zipy, knoflíky nebo suché zipy. Zavinovačka drží díky přesnému obtočení kolem těla dítěte. Merino prokazatelně zlepšuje spánek a tím i bezpečí a klid novorozence.

Spací pytel Go Go je vhodný pro děti od 3,2 kg, vyrábí se ve standardní hmotnosti a je vhodný do pokojové teploty od 18 - 30 ° C. Go go spací pytel zimní, je vhodný pro teploty pod 20 ° C.

Jaká je velikost a rozsah Cocooi zavinovačky?

Cocooi zavinovačka je vhodná pro novorozence do 3 měsíců s výškou 62 cm, obvodem hrudník 44 cm a s pasem 44 cm.

Spací pytel Go Go

Proč používat spací pytel?

Dětské spací pytle používají rodiče po celém světě. Zde jsou hlavní výhody jeho použití:

 1. Dětské spací pytle jsou navrženy tak, aby poskytovaly pohodlí a teplo bez nutnosti používat další přikrývky nebo peřiny.
 2. Z dětského spacího pytle se dítě nebude probouzet zimou, protože se nemůže odkopat.
 3. V případě správného výběru pytle je zaručeno, že se dítě nebude budit zimou ani přehřátím, bude v klidu spát celou noc.
 4. U novorozenců může při používaní peřinky vzniknout problém s odkopáním nebo dítě může sklouznout pod peřinu, co může způsobit problémy s dýchaním. Při použití dětského spacího pytle tento problém nemůže nastat. Dítě má své pohodlí i svobodu pohybu.
 5. Používáním dětského spacího pytle se dětské nožky nemůžou zaseknout mezi tyče na postýlce.
 6. Dětský spací pytel si děti spojují se spánkem a proto je usínání v cizím prostředí snadnější. Pohled na spací pytel dává dítěti pokyn, že je čas jít spát a pomáhá nastavit režim před usínáním.
 7. Spací pytle Merino Kids můžete používat v postýlce, kočárku i v autosedačce.

Proč používat spací pytel Go Go od Merino Kids

Go Go spací pytel je mezinárodně ocenění produkt, byl navržen s ohledem na bezpečnost a pohodlí Vašeho dítěte. Byl speciálně vyvinut pro miminka a batolata a používá pouze 100 % přírodní vlákna - 100 % jemnou Merino vlnu a 100 % organickou bavlnu.

Je vhodný pro použití v postýlce, v kočárku i v autosedačce. Můžete dítě přenášet bez obav z probuzení v průběhů oblékání a vysvlékaní. Spací pytel Go Go prošel intenzivními požárními bezpečnostními testy a je označen „LOW - nebezpečí požáru“.

Go Go Bag ™ má mnoho výhod:

 1. Zabraňuje Vašemu dítě v probuzení v důsledku pokroucených přikrývek.
 2. Udržuje Vaše dítě v bezpečí a v komfortním teplu v průběhu noci.
 3. Merino vlna reguluje teplotu tím, že odstraní teplo a vlhkost pryč od těla a v chladu teplo zadržuje vytváří ideální mikroklima kolem těla.
 4. Děti spojují spací pytel se spánkem, takže se dětem lépe usíná v neznámém prostředí.
 5. Je vhodný pro děti s alergiemi, ekzémy a citlivou pokožkou.